STAPRO, 25 lat przez życie i życie bez papieru – co łączy te rzeczy?

Spółka IT STAPRO s. r. o. z centralą mieszcząca się w Pardubicach, na początku września obchodzi 25 lecie na czeskim rynku. Przy tej okazji zostanie przedstawiony nowy firmowy design. Z produktami spółki na pewno spotkali się już Państwo bezpośrednio albo pośrednio – wytwarza ona komputerowe software do szpitali i laboratoriów i tym samym stara się maksymalnie zwiększyć elektroniczne wsparcie procesów i eliminować ilość papierowych dokumentów w szpitalach.

„Nowy korporacyjny wizerunek i strony internetowe przystosowujemy nie tylko do nowoczesnych trendów w IT, ale również do wymagań służby zdrowia. To objawia się przede wszystkim w logo spółki, które w zasadzie wywodzi się z krzyża życia, który dalej dzielimy na sześć naszych głównych produktów. To wszystko przedstawimy 16.09.2015 przy okazji uroczystości 25 rocznicy założenia spółki STAPRO s.r.o.“

mówi dyrektor spółki, inż. Leoš Raibr. Więcej zaprezentują również 13 i 14.10.2015 na konferencji INMED, której współorganizatorem dla przedstawicieli zarządów szpitali jest spółka Stapro, wiodący pracownicy zakładów ubezpieczeń społecznych i Ministerstwa Zdrowia.

Na polu IT w służbie zdrowia spółka STAPRO należy do największych dostawców oprogramowania w Republice Czeskiej oraz w Środkowej i Wschodniej Europie, a z jej produktami mogą się Państwo spotkać w każdym naszym szpitalu. W dzisiejszych czasach przyjmujemy obecność software i PC w szpitalach, jako coś oczywistego. Jeżeli byli Państwo w szpitalu na przykład na prześwietleniu rentgenowskim, to nie trzeba już było czekać na zdjęcia i nosić ich do swojego lekarza prowadzącego, który dołączał je do Państwa papierowej dokumentacji. Dzisiaj to wszystko może działać bez papierów. Lekarz natychmiast widzi, czy mają Państwo na coś alergię, czy przechodzili Państwo jakąś operację, na co się leczą, itp. To zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pacjenta, a lekarzom szeroki dostęp do rozległej informacji umożliwiającej podejmowanie decyzji o sposobie kompleksowego leczenia. Tworzenie i konserwacja takiego oprogramowania podlega nie tylko modernizacyjnym wymaganiom lekarzy, ale i ostrym, legislacyjnym warunkom bezpieczeństwa.