Jesteśmy znanym dostawcą systemów informatycznych
i jednocześnie świadczymy usługi w zakresie technologii
informatycznych dla służby zdrowia.
INFORMACJA
NA WAGĘ ŻYCIA

O spółce

Spółka STAPRO s.r.o. jest czołowym dostawcą software i usług dla szpitali i innych instytucji zapewniających opiekę medyczną na rynkach środkowoeuropejskich.

Wykonujemy software dla wszystkich dziedzin związanych ze służbą zdrowia – lekarskich (szpitalne systemy informatyczne, systemy laboratoryjne) oraz pozalekarskich (menedżerskie systemy informatyczne, systemy wyżywienia, logistyka magazynów i wiele innych). Dostarczamy kompleksowe rozwiązania oparte na własnych produktach uzupełnionych wszystkimi dodatkowymi usługami, łącznie z długotrwałym wsparciem i outsourcingiem medycznych systemów informatycznych. Nasze systemy ułatwiają i podnoszą efektywność pracy nie tylko lekarzom, siostrom i zarządom zakładów opieki zdrowotnej, ale zapewniają też większe bezpieczeństwo pacjentom. Nasze eksperckie usługi konsultacyjne umożliwiają świadczącym opiekę medyczną efektywne kontrolowanie jakości sprawozdawczości i utrzymywanie efektywnych związków umownych z zakładami ubezpieczeń społecznych. Od długiego czasu zajmujemy się elektronizacją służby zdrowia i bezpiecznym przekazywaniem dokumentacji medycznej pomiędzy poszczególnymi podmiotami opieki zdrowotnej.

NISSzpitalny IS

LISLaboratoryjny IS

MISMenedżerski IS

Białe cyfry na ikonkach na mapie przedstawiają liczbę instalacji konkretnego IS w danej lokalizacji. Miejsca pokazują tez częściowo instalację modułów.

Historia

Od założenia spółki w roku 1990 uczyniliśmy sporo znaczących kroków, które wzmacniają pozycję firmy na rynku, jej znaczenie i stabilność. Do wydarzeń, które wysoko sobie cenimy, należy na przykład założenie filii na Słowacji. Posiadamy certyfikaty, które dokumentują naszą niezawodność i bezpieczeństwo na polu IT. Rozszerzamy się na rynki zagraniczne i pozyskaliśmy wiele firm prowadzących akwizycję. Aktualnie mamy ponad 250 pracowników, a nasze produkty i usługi świadczymy większości instytucji zajmujących się opieką zdrowotną w Republice Czeskiej i Słowackiej. Jesteśmy również znaczącym dostawcą i na rynkach zagranicznych.
1990
Założenie spółki STAPRO s. r. o.
1995
Założenie spółki - córki STAPRO Slovensko s. r. o.
2003
Sprzedaż działu AMICUS, otworzenie działu doradztwa Noris (ERP), osiągnięcie 200 mln koron z tytułu przychodów za usługi
2004
Ponad 70% wpływów generują usługi
2005
Fuzja ze spółką AKORD SOFTWARE s.r.o.
2006
Nowy Dyrektor Zarządzający, inż. Leoš Raibr, LIS stanowi 50% udział na rynku, NIS ma 40% udział w rynku
2007
Oddzielenie spółki CICERO Stapro Group s.r.o.
2008
Akwizycja GREYFOX, akwizycja MLAB
2010
Akwizycja HiComp
2012
Akwizycja ELAS
2013
Oddzielenie spółki BIONIK Stapro Group s.r.o.
2014
Akwizycja MEDIX
2015
Akwizycja GALEN
2020
STAPRO s. r. o. jest członkiem koncernu FONS JK Group, a.s.
2021
Akwizycja Scalesoft

Właściciele spółki

Od początku mamy wielkie szczęście do sprytnych i pracowitych ludzi, którzy uwierzyli w to, że medycyna będzie potrzebować SW i że to będzie naszym utrzymaniem. Dzisiaj jesteśmy dumni ze spółki, która ma ogromną wiedzę w zakresie tworzenia aplikacji medycznych i zalicza się do tych kilku firm w Europie, które potrafią projektować i implementować rozległe sofistykowane rozwiązania dla szpitali i laboratoriów. A w jej potencjał wierzymy tak samo, jak na początku.

Ing. Milan Kudrna

Ing. Zdeněk Jirsa

Kierownictwo spółki

Reprezentujemy jeden z największych zespołów specjalistów zajmujących się informatyką medyczną w Europie Środkowej i Wschodniej z doświadczeniem gromadzonym od kilku stuleci. Całą możliwą energię poświęcamy ciągłemu wprowadzaniu innowacji i nadal chcemy być w tej dziedzinie w czołówce firm wprowadzających elektronizację, wspierających efektywnie zapewnianie informacji i komunikacji w służbie zdrowia.

Ing. Leoš Raibr

Dyrektor Zarządzający i pełnomocnik

Mgr. Michal Mareš

Dyrektor Handlowy
w Republice Czeskiej,
Słowacji i za granicą

Ing. Michal Břeň

Dyrektor Działu
Usług Konsultacyjnych

Ing. Jan Horák

Dyrektor Działu Strategicznego
Rozwoju Produktów

Ing. Jan Bičiště

Dyrektor Działu
Rozwoju SW

Ing. Pavel Nepovím

Dyrektor Działu
Wsparcia Klientów

Ing. Miloslav Benda

Dyrektor Finansowy

Mgr. Lada Švárová

Dyrektor Zasobów
Ludzkich

Certyfikaty

Starania o wysoką jakość produktów i usług wspiera system zarządzania jakością zgodny z ISO 9001:2008, który był w roku 2009 recertyfikowany przez spółkę 3EC International, s.r.o. i jest u nas użytkowany już od roku 2003.

Wprowadzając w listopadzie 2006 środowiskowy system zarządzania zgodny z ISO 14001:2004 minimalizujemy wpływ działalności spółki na środowisko naturalne szczególnie w dziedzinie gospodarki odpadami i oszczędności energii.

Od września 2007, kiedy to został wprowadzony system bezpieczeństwa informacji zgodny z ISO 27001:2006, nasza spółka jest zgodna aktywnie analizować swoje ryzyka na polu ochrony informacji i efektywnie stosować mechanizmy kontrolne i zarządzające w celu zachowania poufności, zaufania, integralności i dostępności tych informacji. Mechanizmy ochronne udało się ustawić tak, aby ryzyko związane z wyciekiem naszych aktywów informacyjnych i aktywów naszych klientów zostało zminimalizowane.

W czerwcu 2010 spółka Stapro s.r.o. pomyślnie przeszła proces certyfikowania zgodny z normą ISO/IEC 20000-1:2006, która jest pierwszym ogólnoświatowym standardem, który odnosi się do zarządzania usługami IT i jest skierowany na poprawę jakości i wzrost efektywności procesów IT. Dzięki nowo wprowadzonemu systemowi zarządzania usługami w IT możemy swoim klientom zagwarantować umownie określone parametry usług zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.


Download
Pobierz certyfikaty

 Ing. Milan Kudrna

Ing. Milan Kudrna

Właściciel spółki

Ukończył ČVUT Praha, Wydział Techniki Obliczeniowej, gdzie przez ostatnie dwa lata był jednocześnie studentem i pracownikiem wydziału zatrudnionym przy projektach IT. Po studiach pracował rok jako pracownik techniczny, potem jako projektant i szkoleniowiec w zakresie mikro- i minikomputerów. Od roku 1985 poświęcił się projektom wprowadzania IT do służby zdrowia. Po roku 1989 założył ze swoim kolegą, Zdeňkem Jirsou spółkę Stapro s.r.o. Nadal aktywnie zajmuje się działalnością dla potrzeb służby zdrowia z pozycji współwłaściciela firmy.

 Ing. Zdeněk Jirsa

Ing. Zdeněk Jirsa

Właściciel spółki

Ukończył ČVUT Praha, Wydział Cybernetyki Medycznej. Od roku 1982 pracował w szpitalu Pardubice, gdzie jako kierownik Ośrodka Obliczeniowego wprowadzał systemy informatyczne na oddziałach Intensywnej Opieki i dla poprawienia efektywności procesów laboratoryjnego zespołu szpitala. Po roku 1989 pracował przy zakładaniu kilku spółek ukierunkowanych na IT w służbie zdrowia, łącznie ze STAPRO s.r.o. Aktualnie działa w zakresie informatyki medycznej i  diagnostyki laboratoryjnej.

 Ing. Leoš Raibr

Ing. Leoš Raibr

Dyrektor Zarządzający i pełnomocnik

Ukończył ČVUT na Wydziale Elektrotechnicznym, specjalność Sztuczna Inteligencja. Podczas swej kariery zawodowej zajmował szereg kierowniczych stanowisk w wielu firmach o profilu IT. Do spółki STAPRO s.r.o. przyszedł w roku 2006 po rocznej praktyce w IBM, gdzie poświęcił się sferze służby zdrowia na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Środkowego Wschodu. Oprócz pracy i rodziny interesuje go wypoczynek powiązany z uprawianiem różnych sportów takich, jako squash, narciarstwo, golf i bilard.

 Mgr. Michal Mareš

Ing. Michal Mareš

Dyrektor Handlowy w Republice Czeskiej, Słowacji i za granicą

Ukończył Wydział Przyrodniczy UK w Pradze. Po rewolucji pracował 5 lat, jako dyrektor Centrum Czeskiego w Londynie. Po powrocie założył portal handlowy Economy.cz i kolejne 2 lata studiował na Wydziale Nauk Społecznych UK, specjalizacja Media i Marketing. Doświadczenie handlowe i marketingowe wykorzystuje po przyjściu do STAPRO s.r.o., gdzie działa od roku 2006 jako Dyrektor Handlowy w Republice Czeskiej.

 Ing. Michal Břeň

Ing. Michal Břeň

Dyrektor Działu Usług Konsultacyjnych

Ukończył VŠE v Pradze na Wydziale Informatyki i Statystyki, specjalizacja Projektowanie i Zarządzanie Systemami Informatycznymi. Równolegle z nauką zajmował się wprowadzaniem IS w sferze zakładu. Do STAPRO s.r.o. przyszedł w grudniu 2002 na stanowisko projektowego menedżera, później pracował w charakterze kierownika Działu Zarządzania Projektami i Dyrektora Działu Strategicznego Rozwoju Produktów. Od roku 2006 pracuje na stanowisku Dyrektora Działu Usług Konsultacyjnych.

 Ing. Jan Horák

Ing. Jan Horák

Dyrektor Działu Strategicznego Rozwoju Produktów

Ukończył Wyższą Szkołę Techniczną w Brnie, Wydział Informatyka i Technika Obliczeniowa, specjalizacja Inżynieria Biomedyczna. Od roku 1996 działał w spółce STAPRO s.r.o. na różnych stanowiskach w roli konsultanta, analityka systemowego i menedżera produktu. Stanowisko Dyrektora Działu Strategicznego Rozwoju Produktów objął od roku 2013. W wolnym czasie z ochotą zajmuje się uprawianiem sportu, interesuje się muzyką, tańcem, fotografowaniem i ezoteryzmem.

 Ing. Jan Bičiště

Ing. Jan Bičiště

Dyrektor Działu Rozwoju SW

Ukończył VUT na Wydziale Elektrotechniki i Technologii Komunikacyjnych, specjalizacja Inżynieria Biomedyczna. W dziedzinie informatyki medycznej działa już od ponad 20 lat. Najpierw pracował jako programista, a potem zajął menedżerskie stanowisko w spółce Akord software s.r.o., która stała się częścią spółki STAPRO s.r.o. od roku 2006. Swój wolny czas najchętniej spędza przy uprawianiu sportu w górskim otoczeniu.

 Ing. Pavel Nepovím

Ing. Pavel Nepovím

Dyrektor Działu Wsparcia Klientów

Ukończył Akademię Wojskową na specjalności Użytkowanie Systemów Uzbrojenia, gdzie pracował później, jako nauczyciel, a następnie został zastępcą Kierownika Wydziału w Pardubicach. Do STAPRO s.r.o. przyszedł w roku 1998 na stanowisko projektowego menedżera i Kierownika Działu Zarządzania Projektami. Od roku 2006 pracuje na stanowisku Dyrektor Działu Wsparcia Klientów. W wolnym czasie zajmuje się turystyką rowerową tenisem i narciarstwem.

 Ing. Miloslav Benda

Ing. Miloslav Benda

Dyrektor Finansowy

 

 Mgr. Lada Švárová

Mgr. Lada Švárová

Dyrektor Zasobów Ludzkich